Lionsgate merakla beklenen serinin son halkası The Hunger Games: Mockingjay – Part 2‘den bir adet teaser ve poster yayınladı.  Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) artık tamamen hayatta kalmak  ve geleceği kurtarmak için canla başla savaşıyor.

Panem ulusu ile tam bir skala savaşına giren Katniss son hesaplaşma için Cumhurbaşkanı Snow (Donald Sutherland) ile yüzleşir. Gale (Liam Hemsworth), Finnick (Sam Claflin) ve Peeta (Josh Hutcherson) takım arkadaşıyla birlikte Katniss hayatlarını riske atarak onu öldürmeye saplantı haline getirmiş olan Başkan Snow‘a suikast girişimine uygulamak için yola koyulurlar.  Ölümcül tuzaklar, düşmanları ve manevi seçimler, Katniss, Açlık Oyunları’nda karşılaştıkları daha fazla tehlikeli bir arenada savaşacaklardır.

Francis Lawrence tarafından yönetilen, Peter Craig ve Danny Strong  tarafından senaryoya aktarılan The Hunger Games: Mockingjay – Part 2‘nun oyuncuları arasında Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Willow Shields, Sam Claflin, Jena Malone, Julianne Moore, Mahershala Ali, Natalie Dormer, Wes Chatham, Elden Henson, Evan Ross, Stanley Tucci ve Donald Sutherland yer almakta.

2D, 3D ve IMAX3D olarak beyaz perdede olacak filmin gösterim tarihi 20 Kasım 2015.

 

Reklamlar