Siz sadece sosyal medyanın baş belası olduğuna inanacak kadar saf değilsinizdir eminim. Sinema da en az sosyal medya kadar tehlikeli bir araçtır. Hele hele şu son günlerde Twitter ve Youtube yasaklarının kaldırılması sonrasında tüm Türkiye olarak büyük bir yasaksızlık içine düştük. Perperişan olduk! Son bir aydır neredeyse hiçbir şeye, yasağa bile yasak getirilmemesi gerçekten de rahatsız edici. Öyle sanıyorum ki, yasaklanmadık bir şey neredeyse kalmadığı için devlet büyüklerimiz de ciddi sıkıntılar içerisindeler. Hal böyleyken yasaklayacak yeni bir şey bulamayan hükümetimize de yardımcı olmak maksadıyla bir liste hazırladık. Boş zamanlarında yasak çıkartmalarını ümit ediyoruz. Çünkü bu filmler, Türkiye’yi ve başarılarını çekemeyen dış mihrakların adeta alçakça birer oyunudur!


War Horse
war-horse-andrew-cooper
Başbakanımızın atlarla kötü bir mazisi olduğunu bildiği halde sırf ona kötü anılarını hatırlatmak maksadıyla çekilen bu filmin arkasında ne manidardır ki Steven Spielberg var.  Spielberg, CEHAPE zihniyetine sahip bir adamdır ve bunu filminde de bir kez daha ispatlar zaten. Filmde bir yel değirmenini  içine at sokarak ahıra çevirir Spielberg! Aslında mekan olarak aklında cami kullanmak vardı. Ama konuyla ve filmin geçtiği mekanla uyumsuz kaçacağından mecburen yel değirmeni kullanmıştır.


V for Vendetta
v-for-vendetta
Tam bir darbeci olan ve balyoz davasında tutuklanmaktan son anda kurtulan V, medya lobisinden de yardım alarak iç savaş çıkartmaya kalkıyor. Milli iradenin seçtiği hükümete saygı duymayan, cevabı sandıkta vermek dururken teröristlik yapan bu ajanın kime çalıştığını, emirleri nereden aldığını çok iyi biliyoruz biz! V’ye buradan bir çağrımız var. Ey V; eğer siyaseti bu kadar çok seviyorsan, kendine de güveniyorsan, çıkar maskeni siyasete gir!


Star Wars Serisi
Obi-Wan-Kenobi-Caps-star-wars-35951139-1920-816
Sevgili Yiğit Bulut, telekinezi yoluyla başbakanımızı öldürmeye çalıştıklarını söylediğinde kimse inanmamıştı! Belli ki bu insanlar Obi-Wan Kenobi’yi hiç duymamışlar! Obi-Wan Kenobi, Pensilvanya’da ikamet eden Jedi ustası Yoda’nın talebesidir. Ve paralel Güç’e hizmet eden bir vatan hainidir. Luke’u babasına karşı dolduran Kenobi, bununla da kalmayıp galaksiler lideri Darth Vader’a saldırır, Death Star’a dinleme aletleri yerleştirir. Hatta ve hatta Darth Vader’ın günah işleme özgürlüğünü engellemeye kalkar! Birilerinin Kenobi’ye Darth Vader’a dokunmanın ibadet etmek gibi olduğunu öğretmesi gerekiyor!


EuroTrip
eurotrip
“Muhafazakar demokrat bir parti olarak herkesin çocukları bize emanettir,” diyen başbakanımıza hiç kulak veren yok galiba. Kızlı erkekli aynı evde kalan bu gençlere aileleri nasıl izin veriyorlar? Kesinlikle muhafazakar yapımıza ters bir durum. Jeff Schaffer, aile var burada! Ayıp oluyor!


The Lost Weekend
The_Lost_Weekend_a_l
Don Birnam, milli içkimiz ayran olduğu halde alkol içerek ne yapmaya çalışıyor bilemiyoruz ama iki ayyaş derken başbakanımızın kastettiği kişilerden birisi de buydu! İçkiyi içen adam alkoliktir, iki kadeh de içse alkoliktir. Halbuki Billy Wilder, filminde Don’ı AKP’ye oy veren bir vatandaş gibi gösterse adam alkolik olmayacaktı ve film de yasaklı filmler listemize girmeyecekti. Ama kendi istedi böyle olmasını. Yapacak bir şey yok. Hiç kusura bakmasın karşısında eski Türkiye yok Billy Wilder’ın!


L.A. Confidential
l a confidential
Hem evlere baskın yapacaklar hem de bacak bacak üstüne atıp içki içecekler. Bi’ lahmacun ısmarlamadıkları kalmıştı. Onu da yapsalar tam olacaktı! Gerçi yaparlardı ama malum Amerika’da lahmacun bulmak zor! Curtis Hanson’ın filmi bizim destan yazan, onca şeye nasıl saberettiklerini anlayamadığımız polislerimiz dururken paralel yapının polislerini anlattığı için yasaklanmayı hak ediyor. Üstelik filmde ne paralel yapının inlerine giriliyor ne de polislerin görev yerleri değiştiriliyor. Toplumumuza kesinlikle çok kötü örnek olabilecek bir film bu! Hatta filmi de İsmet Berkan ile birlikte izledik, gerçekten çok vahim!


Stop! Or My Mom Will Shoot
stop-or-my-mom-will-shoot-original
Biz sana “Ananı da al git,” demedik mi Joe Bomowski? Sen ne diye daha ananı da alıp gitmediğin gibi milletin başına bela ediyorsun? Ve bir de üstüne çıkıp artistlik yapıyorsun? Tüm anasını da alıp gitmeyenlere ibret olsun diye yasaklanmalı!


Thinner
Sji4KTq9bH
Dindar bir nesil istiyoruz tabii! Dindar olmasın da tinerci mi olsunlar? Aynen bu filmde anlatıldığı gibi? Filmde tiner kullanan Billy, günden güne nasıl da eriyip bitiyor göz göre göre! Görün de neden dindar nesil istediğimizi anlayın! Yoksa herkes Billy gibi tinerci olup çıkacak! Filmde gençleri tiner kullanmaya özendiren çapulcu yönetmen Tom Holland’ı ise acilen kömür ve makarna yardımı yaparak hidayete erdirmemiz lazım!


Der Untergang
çöküş-filmi-der-untergang
Oliver Hirschbiegel, Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük rakiplerinden birini anlatan film yaparak dinimize küfretmiş ve hatta dinden çıkmıştır. Halkımızın Hitler’den kesinlikle haberdar olmaması gerekiyor! Aksi halde AKP oylarında büyük düşüşler yaşanabilir. Çünkü Hitler de bölünmüş yol yapmaya bayılıyor. Bunu kimsenin duymaması için filmin bütün kopyalarının bir an evvel piyasadan toplanması lazım!


Tape
tape 2001
Adından da anlaşılmıyor mu? Üstelik filmi hece hece kurgulamışlar! Fazla söze gerek yok, kınıyorum ve sorumlularının adalete teslim edilmesini diliyorum.

kaynak:sinemahzen.com

Reklamlar