lost-river-691x1024

Kayıp Nehir (Lost River)

Yönetmen: Ryan Gosling

Senaryo: Ryan Gosling

Oyuncular: Eva Mendes, Ben Mendelshon, Christina Hendricks, Saoirise Ronan, Reda Kateb

Tür: Fantastik, Dram

Süre: 95 dk.

Ülke: ABD

Bekar bir anne olan Billy, evini kaybetmek üzereyken acil para ihtiyacını karşılamak için esrarengiz bir gece kulübünde çalışmaya başlar. Billy’nin oğlu Bones ise yıkılan şehrin kalıntılarını satmaya çalışırken insanları bıçağı ile parçalamaktan çekinmeyen acımasız Bully´nin hedefi olur. Bu fantastik dünyanın tek kurtuluşu ise yıllar önce nehir suları altında kalan bir parçayı su yüzüne çıkarmaktır. Şehir kahramanını beklerken herkes kendi kaderine itiraz edecektir.


53823_1

Tepecik Hayal Okulu

Yönetmen: Güliz Sağlam

Senaryo: Güliz Sağlam

Tür: Belgesel

Süre: 55 dk.

Ülke: Türkiye

Yaşadığı her anı görsellikle tasvir etme tutkusu, sinemayla büyülenmiş birine tüm yapım zorluklarıyla, engellerle mücadele etme gücü verebilir mi? Kısa filmleri ve tek uzun metraj filmi ´Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak´ la tanınan, Ahmet Uluçay, bundan on iki yıl önce beynindeki tümörle tanışır ve onu aldırmak için ilk ameliyatını olur. Bu film, Uluçay´ın düşle gerçek arasında gidip gelen yaşamına paralel biçimde hastane koridorlarının yarı karanlığından köye, çocukluğa, düşlere, bir sinema tutkununun dünyasına taşır bizi.


Disneys-Tomorrowland-Movie-Poster-2

Yarının Dünyası (Tomorrowland)

Yönetmen: Brad Bird

Senaryo: Brad Bird, Damon Lindelof

Oyuncular: George Clooney, Hugh Laurie, Britt Robertson, Tim McGraw, Kathyrn Hahn

Tür: Macera, Bilim-Kurgu

Süre:130 dk.

Ülke: ABD

Ortak bir kaderle birbirlerine bağlı olan, hayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank (Clooney) ve zeki, iyimser ve bilime meraklı Casey (Britt Robertson); Yarının Dünyası (Tomorrowland) olarak bilinen, zaman ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin, sırlarını ortaya çıkarmak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar.

Reklamlar