Alice Harikalar Diyarında, Oz Büyücüsü, Maleficent gibi canlı çekim filmlerin son yıllarda çok fazla gişe başarısı elde etmesi üzerine Disney ve Warner Bros gibi animasyon ve özel efekt sineması denilince akla gelen şirketler harekete geçti ve yeni bir Pinokyo filminin haberleri hızla yayılmaya başladı.

Son olarak Inherent Vice filmini izlediğimiz Paul Thomas Anderson, Pinocchio‘nun yeni film uyarlamasının senaryosunu yazacak. Anderson’ın ismi filmin yönetmeni olmak için de kuvvetli adaylar arasında yer alıyor. Ayrıca filmde Gepetto’yu canlandıracak isim de Robert Downey Jr. oldu!

Paul Thomas Anderson’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlenmediği filmlerin sayısı epey az. Filmde Gepetto olarak izeleyeceğimiz Robert Downey Jr., uzun zamandır Pinocchio uyarlamasının hayata geçmesi için çabalıyor. Bantmag’in haberine göre filmin yapımcılığını eşi Susan’la birlikte üstlenen Downey Jr.’a oyuncu olarak kimlerin eşlik edeceği henüz bilinmiyor. Ayrıca filmin senaryosunu yazması için Michael Mitnick, yönetmenliği içinse Tim Burton ile anlaşılmıştı fakat bir şeyler ters gitmiş olmalı…

Ayrıca bir süredir gündemde olan ama pek bir haberin gelmediği bir başka Pinocchio projesi de Guillermo Del Toro’nun yönetmenliğinde hayata geçecek. Animasyon film olarak kurgulanan Del Toro’nun Pinocchio‘su, bildiğimiz hikayenin karanlık yüzünü gözler önüne serecek.

Reklamlar