Anime filmleri sizler kadar bizler de fazlasıyla seviyoruz. Sıradan filmlerde göremeyeceğimiz fantastik dünyalara yolculuk etmek kadar güzel bir şey olamaz zaten! Uzun zamandır bizden yeni bir anime film listesi beklediğinizi mesajlarınızla ve yorumlarınızla iletiyorsunuz; biz de sizler için güzel bir konsept seçip arşive daldık! Mevzumuz korku! Tabii bunlar sizi uykusuz bırakacak filmler değil. Ancak zombiler, vampirler, ecinniler, katil robotlar ve daha fazlası ilginizi çekiyorsa, bu liste tam size göre. Listemizdeki filmlerden bazılarında şiddetin olduğu kadar cinselliğin de dozu belli bir çıtanın üzerinde, biz uyarmış olalım. Listemizdeki filmlerde boş yok anlayacağınız, hepinize şimdiden iyi seyirler.

Bu liste postkolik.com’dan alıntılanmıştır. Listenin orjinal hali için tıklayınız.


d3a380ac7ba8c724668d151573688542

SHOJO TSUBAKI- CHIKA GENTO GEKIGA
Bu filmi ne zaman seyretsek; içimizde farklı bir burukluk oluşuyor. Midori adlı kızcağızın hayat hikayesini izlediğimiz bu yapımda, inanılmaz trajik bir hikayeye tanık olurken; bir anda kendinizi cehennemin tam ortasında bulacaksınız, hazır olun! Gerçi sizi buna kimse hazırlayamaz. Sinirleri sağlam olmayan yol yakınken dönmeli!


347fe421ff4c7c6c89cd7f65e7cdd802

BLOOD- THE LAST VAMPIRE
Yaşayan son orijinal vampir Saya ile tanışın. Kendisi bir lise öğrencisi gibi gözükebilir. Esasen kendisi hükümet için çalışan ve genetik mutasyonla vampir olmaya çalışıp ancak yarasa kılıklı canavarlara dönüşen Chiropterans adlı varlıkları avlayan bir samuray! Bu harika anime filmin gerçek oyuncularla çekilen bir sinema filmi de var. Ancak o kadar vasat ki, ondan uzak durun. Esas mevzu animede kopuyor!


bbaa40771c2eaa37e250e5bc2cb98672

CITY ROTT
Frank Sudol, bu kanlı zombi animasyon filmind adeta tek kişilik bir ordu olarak çalışmış. Kendisi filmin yapımcısı, yönetmeni, animasyoncusu, seslendirmecisi ve müziklerinin bestecisi. Peki iki boyutlu animasyon bir zombi filmi izlemeye değer mi? Şöyle söyleyelim; The Walking Dead bu animasyonu izlese önünde diz çöker, tövbe ister, böbreklerinden birini de bağışlar!


a9affaae4595cea84c84694b122b3a13

VAMPIRE HUNTER D-BLOODLUST
Saklamıyoruz, Vampire Hunter D’nin hastasıyız ve ne zaman bir anime listesi yapsak kendisine yer veriyoruz. Çünkü özellikle de bu Bloodlust filmi ne kadar takipçimiz tarafından izlenirse, D severlerin sayısı o kadar artacak eminiz. Gotik bir vampir şölenine aksiyon dolu bir küvette hazırlanmak isteyenler, üzerlerine rahat bir şeyler giyip D’yi izlemeye koyulsunlar!


b6bacc548a2744eee443af89034c36c7

MAKAITOSHI SHINJUKU
Boynuz kulağı geçer derler; bu filmin hikayesi bu atasözünü tema ediniyor. Efsane bir savaşçı olan babasının ölümü sonrasında katili Rebi Ra’nın peşine düşen Kyoya’nın hikayesini izliyoruz bu filmde. Sağlam bir aksiyon filmi de sayılabilecek olan yapımı rakiplerinden ayıran şey elbette okyanus dolusu kan! Film bittikten sonra bir süre her şeyi kırmızı renkte göreceksiniz.


727dffe4ed5e5b619fb2d4deb90fb893

PEUE (S) DU NOIR
Antoloji filmlerini sevenler, Fransız sinemasına hasta olanlar ve kafadan kontak beş hikayeyi bir oturuşta izleyebilecekler, hemen bu filme saldırsın! Tamamı siyah beyaz olan ve Fransızcanın romantik olduğu kadar korkunç bir dil olabileceğini de ispatlayan o kafadan kontak film işte bu! Fazla söze gerek yok, beşi bir yerdenizi taktık sayın!


53820975ac664cab225c4576049d55fa

GYO- TOKYO FISH ATTACK
Zombi istilası desek bize 50 tane film sayarsınız. Peki, metal bacaklı balıkların istilası desek? Noldu? Ses yok di mi? Endişelenmeyin, sizi bugüne dek izlediğiniz en tuhaf filmlerden biriyle tanıştırmak elbette görevimiz. Tüm deniz alemi metal bacakların üzerinde ayaklandı ve Tokyo’yu işgale kalkıştılar, tek istedikleriyse taze insan eti!


5d95f40808b5be5a9f6cf4ead7d637b2

LILY C.A.T.
23. asırda artık dünyada madenler tükenmiş durumdadır. Şirketler, uzaya açılıp maden avına girişirler. Bu şirketlerin en iddialılarından olan Saldes’in ekibi rutin yolculuklarından birinde canlı bir organizmaya rastlar ve araştırmak için gemiye alır. O andan sonra olaylar anlatılmaz, yaşanır seviyesinde cereyan etmekte! Bilim kurgu ve korku sevenler kaçırmasın!


e2c4667df4e392d848afe429b56c77ae

PERFECT BLUE
Anime dünyasının en acı kaybı hiç şüphesiz ki gencecik yaşında yakalandığı elim bir hastalığa yenik düşen Satoshi Kon’du. Tüm zamanların en iyi anime filmlerinden bazılarına imza atan bu genç ustanın en önemli eseri olarak gösterilen Perfect Blue’yu izlememek gerçekten kayıptır. Bu filmden arakladıklarıyla Black Swan’ı çekip Oscar alan Aronofsky’e de sinkaflı selamlarımızı gönderiyoruz. Gerçek bir psikolojik gerilim ziyafetine hazır mısınız?

 


513ff48aa581afc6b5b3e11c454906cd

WICKED CITY
Listemizin son filmini ana akımda fazla bilinmeyen bir klasikten seçtik. 1987 tarihli Wicked City, erotizm, şiddet ve aksiyon dozunu atmosfere taşıyan oldukça başarılı bir yapım. Zoraki ortaklık yapmak zorunda kalan bir insan ve bir iblisin başından geçen türlü manyaklıkları izlerken gerim gerim gerildiğinizi fark edeceksiniz.

kaynak

Reklamlar