Yeni Filminiz Hayır’lı Olsun!

BSM, ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı karanlığa karşı tüm sinemacıları diktatörlüğe hayır demeye, becerilerimizi, yaratıcılığımızı ve kameramızı HAYIR sesini yükseltmek için kullanmaya, Hayır’lı Filmler Festivali’nde bir araya gelmeye çağırıyor.

1-5 dakika arasında, tüm kategorilerde HFF için hazırlanmış tüm filmlerin katılımına açık olan festivalin son katılım tarihi 1 Mart.

Detaylı bilgiye http://www.bagimsizsinema.org/hayirli-filmler-festivali/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Nedir?
HFF, BSM-Bağımsız Sinema Merkezi dostlarının organize ettiği, eli kamera tutan herkesin katılımına açık, ödülsüz, jürisiz, tüm organizasyonu gönüllü çalışmaya dayalı tek seferlik bir film festivalidir.

Kimler katılabilir?
HFF herkesin katılımına açıktır. Kurmaca, animasyon, belgesel, video art, müzik klibi türlerinde, 1-5 dakika arası, özel olarak Hayırlı Filmler Festivali için üretilmiş tüm filmler festivale kabul edilecektir.

Nasıl katılabilirim?
HFF’ye katılmak için altta yer alan formu doldurmanız ve filminizi en geç 1 Mart tarihinde buradan bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Filmlerin gösterimleri nasıl olacak?
Tüm filmlerin tamamlanıp BSM’ye gönderilmesi gereken 1 Mart’ın ardından, aynı ayın ilk haftasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de tüm katılımcıların da yer alacağı galalar gerçekleştirilecek. Galaların ardından filmlerin geniş bir kitleye ulaşabilmesi için HFF ve BSM youtube hesaplarından yayınlanmaya başlanacak. HFF basın sponsorlarının desteği ve sosyal medya uzmanlarının yardımıyla filmlerin olabildiğince fazla insana ulaşması için referandum tarihine kadar yoğun bir çalışma yürütülecek.

Festivalle ne amaçlıyoruz?

BSM olarak, sinemanın yaşadığımız toplumsal sorunlara daha müdahil olmasının bu sorunların anlaşılmasında ve çözülmesinde çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sinemacıların, sinema öğrencilerinin ve emekçilerinin bir araya gelerek koyabileceği yaratıcı tepkiler, yani filmler, o konuda verilen mücadelenin önemli bir aracı ve sinemacıları da o mücadelenin bir parçası haline getirecektir.Ülkemizin bugün içinde bulunduğu bu karanlık durum bize gündelik set işlerimizden fazlasını yapma, elimizde ki imkânları, sinemanın iletişim gücünü, bu karanlığı aydınlatmak için gösterilen mücadelelere katma görevini veriyor. Hepimiz sinemanın, görüntünün gücünü biliyor ve bunu çoğu zaman geçinebilmek adına patronlar için kullanıyoruz. Şimdi o gücü hep birlikte ülkemiz, cumhuriyetimiz, sınıfımız için kullanma zamanı!

Reklamlar