AMAÇ

Bu yıl birincisi düzenlenecek olan Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali, ülke sinemasının gelişimine katkı sağlayacak yeni sinemacıları teşvik etmek, farklı kültürlerden gelen kısa filmleri seyirciye ulaştırmak, festival aracılığıyla uluslararası kültürel diyaloğu geliştirmek, kısa filmlerin yapımını özendirmek, farklı tür ve temalı kısa filmleri mümkün olabildiğince daha çok izleyiciye ulaşmasını sağlamak, bir festival kültürü içerisinde alanında yetkin profesyoneller ile atölyeler, söyleşi ve paneller düzenleyerek sinemanın tartışılacağı nitelikli bir platformu sağlamak, festival aracılığı ile Çanakkale’nin kültürel bir marka olarak tanınırlığına katkı sağlamak festivalin temel amaçları arasındadır.

BİLGİLER

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İletişim Fakültesi ile Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ortaklığında düzenlenen festivalin bu yılki organizasyonun yarışma bölümünde tema ve tür kısıtlaması bulunmamaktadır.

Festival için son başvuru tarihi 19 Mart 2017 dir.

Festivale başvuru ücretsizdir.

Festival 27-28-29 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ödüller

Çanakkale Kısa Film Festivali Yarışması Sonucunda Jurilerin Belirleyeceği Sonuçlara Göre 1. Kısa Film’in Ödülü 5000 tl‘dir.

Çanakkale Kısa Film Festivali Yarışması Sonucunda Jurilerin Belirleyeceği Sonuçlara Göre 2. Kısa Film’in Ödülü 3500 tl‘dir.

Çanakkale Kısa Film Festivali Yarışması Sonucunda Jurilerin Belirleyeceği Sonuçlara Göre 3. Kısa Film’in Ödülü 1500 tl‘dir.

 

YARIŞMA JÜRİSİ

Festival 27-28-29 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, yer, saat ve jüri bilgileri programla birlikte açıklanacaktır.

HÜLYA KOÇYİĞİT

AHMET YENİLMEZ

MEHMET ÇOBAN

UĞUR İÇBAK

NEZİH ORHON

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Reklamlar